Cena złota za gram


Ceny złota na głównych giełdach światowych w Londynie, Nowym Jorku czy Tokio można śledzić on-line całą dobę za pomocą profesjonalnych serwisów internetowych.

Cena złota na rynkach światowych zależy od wielu czynników ekonomicznych. Niewątpliwie na cenę złota wpływa ogólna kondycja gospodarki światowej i największych mocarstw. Z danych historycznych wynika, że złoto uważane było praktycznie od zawsze za jedną z najlepszych form lokaty kapitału w niepewnych czasach, ale i nie tylko. Innym znaczącym czynnikiem wpływającym na cenę złota jest również wielkość posiadanych jego zasobów. Pamiętać należy o tym, że złoto zużywane jest w przemyśle i innych dziedzinach życia. Z drugiej strony, co jakiś czas odkrywane są nowe pokłady błyszczącego kruszcu o większej lub mniejszej zasobności w złoty metal, co powoduje, że podaż złota wzrasta.

Na rynku krajowym cena złota za gram uzależniona jest dodatkowo od kursu wymiany walut – głównie chodzi o dolara amerykańskiego. Dlatego zmiana ceny w złotówkach za gram złota może różnić się dość znacznie od zmiany ceny złota w dolarach.

cena-zlota.com - wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt - andrzejw78@gmail.com